Wolność

Czym jest wolność?

Dopiero wtedy poczujemy się szczęśliwi, gdy staniemy się naprawdę wolni. Jest to przecież jeden z aspektów Miłości. Miłość do siebie samego, do innych, Miłość bezwarunkowa. Oto Nowa Era, Nowa Ziemia. Czy rzeczywiście jesteś za Miłością? Czy uznajesz Miłość do siebie samego i do wszystkich innych istot? Czy kochasz wszystkich, również siebie? To klucz do Nowej Ery, do Szczęścia, do prawdziwie Harmonijnego Świata.

Czy robienie to, co każą nasi rodzice, nauczyciele, szefowie w pracy, księża, guru, posłowie, prezydenci, królowie, bogowie...... służy Harmonii, czy tu jest Miłość? Gdy nie postępujesz zgodnie z własnym wewnętrznym głosem, intuicją, sumieniem - nie kochasz do końca siebie. Robisz wiele wbrew sobie. Tu się kryje władza, przemoc, przejęcie kontroli nad jednostką, by w ogóle ona nie myślała. Uwolnij się z tego, jeśli chcesz. Prawdziwa Miłość to postępowanie zgodnie z głosem własnej wewnętrznej Duszy. Robienie czegoś wbrew sobie to akt przemocy wobec siebie. To stąd niezadowolenie z życia. Jak możesz uznawać władzę, która może kryć się pod różnymi postaciami. Władza to przemoc, to nie Miłość.

Już czas by rodzice zmienili swoje nastawienie do dzieci. To nie jest ich własność. To nie rzecz. Nie można mieć kogoś na własność, nawet zwierząt, bo to zniewalanie kogoś. Tu nie ma prawdziwej Miłości. Zamiast kontrolować dzieci, kazać im wciąż co mają robić, po prostu zaopiekujmy się nimi, obdarzmy je Miłością, nie zapominając o własnym Szczęściu, całej rodziny. Niech drogę swego życia dzieci same wybierają. Prawdziwa Miłość to danie drugiej osobie wolności, sobie również.

Już czas by nauczyciele w szkołach uczyli dzieci tego, czego one chcą się nauczyć. Szkoła obowiązkowa to przymus, niewola, udręka. Oceny w szkole to zastraszanie. Gdzie tu Miłość? Przecież to są cudowne, ukochane dzieci. Szkoła ma sprawiać Nam przyjemność, zabawę, a nie bezsensowny obowiązek. Coś z przymusu, z obowiązku to system kontroli, władzy. Nowa Era nie uznaje władzy, uznaje Wolność, Miłość.

Czy w pracy czujesz się szczęśliwy? Czy robisz to, co chcesz, to o czym marzysz? Czy jest to zgodne z Twoim wnętrzem, intuicją, czy może oddałeś swoją Wolność pieniądzom, szefowi w pracy. Robisz to tylko, by mieć pieniądze, nie zwracając uwagi na to, czy komuś to przynosi szczęście, czy służy Nam wszystkim. Albo robisz tak, bo każe tak szef i nie masz innego wyboru. A to znaczy, że nie robisz to, co podpowiada Ci Twoja intuicja, nie postępujesz zgodnie ze swoim wnętrzem. Obudź się! Kto Ci wmówił, że musisz to robić? Kto Cię zastraszył mówiąc, że trzeba walczyć o przetrwanie? Walka o przetrwanie to przemoc, tu nie ma Miłości, to walka.

Rób to, co przyniesie Ci szczęście i tylko szczęście. Również innym istotom, całej Ziemi, całości. Jeśli czujesz, że praca nie przynosi Ci szczęścia, że robisz wiele w niej wbrew sobie, że krzywdzisz przyrodę, ludzi, tylko po to, by zarobić pieniądze, to zrezygnuj z niej. Nikt nie musi już Ciebie kontrolować i wzbudzać w Tobie lęk i strach. Jeśli jesteś naprawdę za Miłością na Ziemi, zrezygnuj z tej pracy, z tego wyzysku. Jeśli jednak to Ty jesteś szefem pracy, dyrektorem, to po cóż tak pędzisz za tym pieniądzem, po cóż się tak stresujesz? Dlaczego żyjesz kosztem innych? Dlaczego używasz przemocy, siejesz strach? Jeśli czujesz, że to nie tędy jednak droga, to zmień ją. Można to rozegrać trochę inaczej. To co czynisz innym, czynisz i sobie.

Czy robisz coś tak tylko dlatego, że tak jest napisane w ustawach? Czy szanujesz przyrodę tylko z powodu ustaw? Czy szanujesz w pracy, w szkole innych ludzi tylko dlatego, bo tak w ustawach zostało napisane? Czy ustawy, posłowie, prezydenci, królowie kontrolują Twoje życie? Cokolwiek by było zapisane w ustawach, Ty to robisz. Czy to tędy droga prowadzi do Miłości? Czy to może ukryta władza nad Tobą? Czy czynisz coś tylko dlatego, że tak jest zgodnie z prawem? Czy to jest Miłość?

Czy śluby małżeńskie są formą bezwarunkowej Miłości? Czy to może kajdany, związek z obowiązku, chęć wzięcia kogoś na własność, strach, zabezpieczenie? Miłości nie można ograniczyć w ustawach, w żadnym państwowym prawie.

Czy pogrzeby, cmentarze są formą siania bezwarunkowej Miłości? Czy może formą biznesu, chęci wzbogacenia się kosztem innych? Czy jest tutaj radość, poczucie szczęścia, miłość, czy raczej rozpacz, smutek, strach, niewiedza, że życie jest wieczne, że życie dalej się przecież toczy. Czyż nie warto by było się raczej cieszyć, że ktoś odchodzi do Raju? To jest prawdziwa przecież Miłość. Sianie lęku, strachu, smutku, rozpaczy przez wszelkie ceremoniały kościelne, religijne w tym pogrzebowe to nie tędy droga do Miłości, Harmonii.

Siejmy Radość, Miłość, Harmonię. Obudźmy się!!! Postępujmy zgodnie z własnym wnętrzem. To nasz Boski wewnętrzny Głos. Twórzmy zupełnie inny Świat, bo to przecież my go tworzymy.

Stwórzmy na Ziemi taki Świat, w którym wszyscy ludzie, zwierzęta, wszystkie istoty są wolne. Ktoś powie, że to niebezpieczne, bo nastanie haos, że trzeba porządek na świecie regulować ustawami, wojskiem, policją itp. siłami. Ale to jest sztuczny porządek, sztuczna harmonia i ład. Wolność wcale nie musi doprowadzać do haosu, gdzie każdy robi co chce. Trzeba tu coś zrozumieć. Gdy będziemy kierować się Miłością, prawdziwą Miłością (Wdzięcznością, Współodczuwaniem, Przebaczeniem, Skromnością, Zrozumieniem, Dzielnością) w codzienności, wówczas Wolność dana ludziom wcale nie doprowadzi do haosu. lecz stworzy Ład, Harmonię na wszystkich poziomach egzystencji ludzkiej.

Gdy damy dzieciom jako rodzice Wolność, ucząc je, pokazując im swoim postępowaniem jak ważna jest Miłość. Gdy damy dzieciom w szkole jako nauczyciele Wolność, ucząc je i jednocześnie samemu się ucząc czym jest Miłość. Gdy damy Wolność wszystkim ludziom na świecie ucząc poprzez TV, radio, kino, czasopisma, książki, koncerty i inne dzieła sztuki jak ważna jest Miłość, ale nie do jednej osoby, czy kilku wybranych, ale do siebie i do wszystkich istot na świecie, w tym do Ziemi. W takiej wersji Wolność jest budująca, tworzy Harmonię. Znika wtedy świat uzależnień od narkotyków, alkoholu, słodyczy i innych szkodliwych dla ciała, psychiki i umysłu rzeczy. Wyobraź sobie, jak wszędzie od urodzenia dziecka aż poprzez szkołę, pracę i otaczające media, dzieła sztuki podkreśla się wartość Miłości. To Miłość tworzy Nową Erę, Nowy Świat.

 

 

Powrót do poprzedniej strony

Powrót do głównej strony